Združenie Organizácií Verejných Prác
  SPWA - Slovak Public Works Association

   slovensky   english   deutch   по руски   PRIHLÁSENIE ( neprihlásený )

utorok, 28.7. 2015 

 
 » AKTUALITY
 » PROFIL ZDRUŽENIA
 » ORGÁNY ZDRUŽENIA
 » ADRESÁR
 » SEKCIE
 » INFOSERVIS
 » AKCIE ZOVP
 
 » FOTOGALÉRIA  
 » LINKY
 
 » DISKUSNÉ FÓRUM (44)
 » BAZÁR (14) 

STANOVY ZOVP SR

členská PRIHLÁŠKA

 

PARTNERSKÉ ORGANIZÁCIE


SPOLEK VEŘEJNE
PROPĚŠNÝCH SLUŽEB

 


 


 
 

MEDIÁLNI PARTNERI 
 
Google

 

 
 

Zahraničná pracovná cesta, spoločnosť RASCO, Chorvátsko

RASCO hrdý rodinný podnik patriaci k popredným výrobcom profesionálnej cestnej a komunálnej techniky v Európe zorganizovala začiatkom júna pre svojich zákazníkov veľkolepé oslavy svojej šťvrťstoročnice. Spoločnosť bola založená v roku 1990 a jej výroba je zameraná na produkciu snehových radlíc, pluhov, sypačov, ramenových kosačiek, nosičov nadstavieb a súvisiacich úprav podvozkov. Produkty spoločnosti RASCO sú dobré známe v celej Európe obzvlášť pre ich robustnosť, vysokú kvalitu, výrazný technologický pokrok a sofistikované riešenia. Dealerská sieť RASCO dnes pokrýva celý európsky kontinent – RASCO je zastúpené v 32. krajinách Európy a vo viacerých z nich je lídrom na trhu.
[pokračovanie článku]

 16.7.2015 8:43:06

celý článok | vytlačiť článok

   


Upozornenie pre samosprávy: Uzatváranie viacerých zmlúv o budúcej zmluve so spoločnosťami v oblasti obalov a neobalov môže viesť k pokutám a súdnym sporom

Práve v tomto období v súvislosti s novým zákonom o odpadoch obciam prichádzajú ponuky rôznych spoločností v oblasti odpadového hospodárstva. Ministerstvo životného prostredia s plnou vážnosťou upozorňuje a varuje obce pred uzatváraním zmlúv o budúcej zmluve s viacerými subjektami v oblasti odpadov z obalov a neobalov. Nový zákon o odpadoch v ďalšom procese jednoznačne dovoľuje uzatvoriť riadnu zmluvu len s jediným subjektom. Pokiaľ obec bude mať predzmluvný záväzok s viacerými spoločnosťami, bude si musieť vybrať len jednu z nich, pričom za porušenie hrozí pokuta. Následne je tu vážne riziko, že okrem toho bude znášať aj prípadné sankcie, alebo súdne spory vyplývajúce zo záväzkov voči iným spoločnostiam, s ktorými zmluvu o budúcej zmluve uzatvorila a nemôže ju naplniť. Ministerstvo životného prostredia preto obciam dôrazne odporúča, aby si najskôr ponuky pozorne preštudovali. Až následne by si mali vybrať najvýhodnejšiu a na jej základe uzatvoriť len jednu zmluvu o budúcej zmluve.
[pokračovanie článku]

 13.7.2015 7:54:27

celý článok | vytlačiť článok

   

Školenie „Nový zákon o odpadoch“

    Na konci apríla MŽP SR poslalo do pripomienkového konania návrh vyhlášok k novému zákonu o odpadoch. Až po ich schválení a naštudovaní školiteľom, zorganizuje naše združenie predmetné školenie pre naších členov ale i pre ostatné organizácie.
Školiteľom by mal byť tak ako i minulý rok p. Gallovič. Školenie prebehne v mesiaci september, miesto a presný termín ešte spresníme. 


 10.6.2015 8:12:21

celý článok | vytlačiť článok

   

Snem ZOVP SR, Nový Smokovec

Na sklonku tretieho májového týždňa sa v Hoteli Atrium v Novom Smokovci stretli zástupcovia združenia. Popri voľbe nového predstavenstva, sa diskutovalo aj o aktuálnych témach a nechýbala výstava komunálnej techniky. Združenie organizácií verejných prác (ZOVP SR) má aktuálne 60 členov. V prvom rade sú to firmy, ktoré pre mestá a obce zabezpečujú zvoz komunálneho odpadu, triedeného zberu, správu verejného osvetlenia či cintorínov, údržbu komunikácií a zelene, zimnú údržbu, skrátka starajú sa o celkovú čistotu mesta. „Naša organizácia vznikla v roku 1990 ako profesná organizácia, ktorej členské organizácie poskytujú služby v komunálnej sfére a zabezpečujú komunálny servis vo viac ako 200 mestách a obciach s viac ako 2 miliónmi obyvateľov v Slovenskej republike. Našimi členmi sú aj firmy, ktoré  nám dodávajú komunálnu techniku.“ priblížil Peter Kuba, staronový prezident ZOVP SR, ktorý taktiež doplnil, čo najviac rezonuje v posledných dňoch medzi členmi združenia: „V súčasnosti je to zákon o odpadoch a vyhlášky k nemu.“ Prezident na sneme zhodnitil uplynulý rok, a predstavil nové úlohy a plány združenia na tento rok.
[pokračovanie článku]

 1.6.2015 13:29:25

celý článok | vytlačiť článok

   

ZOVP SR a HANES Slovakia vo Švajčiarsku.

Združenie organizácií verejných prác Slovenska (ZOVP SR) má dlhodobo vo svojom poslaní aj rozširovanie poznatkov, vzdelávanie svojich členov vo všetkých svojich oblastiach. No a čo môže byť zaujímavejšie ako vidieť fungujúci systém technických služieb v celom rozsahu priamo na vlastné oči.  A preto na mesiac apríl, konkrétne od 14. do 16.4.2015, sa Celoslovenská rada ZOVP rozhodla pripraviť svojim členom pracovnú cestu do švajčiarskeho Zürichu. Cieľom bolo navštíviť spoločnosť Entsorgung and Recycling (ERZ) Zürich vykonávajúcu pre mesto Zürich činnosti technických služieb tak ako ich poznáme aj my v našich podmienkach a ďalej aj starostlivosť o čistú a znečistenú vodu, prevádzku spaľovne komunálneho odpadu, prevádzkovanie niekoľkých zberných dvorov a to všetko priamo v centre veľkomesta.
[pokračovanie článku]

 5.5.2015 9:31:49

celý článok | vytlačiť článok

   

 

VSTUP PRE ČLENOV
Meno :
Heslo :

zabudli ste prihlasovacie údaje ?

pošli mail všetkým členom

KALENDÁR VÝSTAV A PODUJATÍ

PRIPRAVUJEME
 september 2015 školenie ODPADY
 október kongres ZOVP SR
   

DISKUSNÉ FÓRUM
18.3.2011 7:35:51
RE: prihláška
Prihlášku nájdete na hlavnej stránke vpravo hore. Pre vyplnenie prihlášky sa musíte prihlásiť. Ak nemáte konto, napíšte na admin@zovp.sk.  
 

BAZÁR
13.7.2015 PREDAJ
Snehová radlica
 
Výrobca: RASCO d.o.o. Typ: MOSOR PK 3.0 Rok výroby: 2012 Výrobné číslo: 319290 Technický stav: v...
cena : 5200€ bez DPH

odkaz na stránku

 
28.5.2015 PREDAJ
Traktorová kosačka
 
Značka: WISCONSIN ENGINEERING Typ: W3535 COMFORT Stav - nepoužívaná Rok výroby - 2008. ...
cena : dohodou

odkaz na stránku

 
27.1.2015 PREDAJ
Predný cepákový mulčovač
 
Výrobca: DUCKER Typ: UM 23 FG5 Rok výroby: 2007 Výrobné číslo: 570805 Technický stav: výborný (1...
cena : cena dohodou/ možný

odkaz na stránku

 
6.6.2014 PREDAJ
Kompaktor KTO 150
 
Ponúkame na odpredaj prebytočný a neupotrebiteľný majetok Verejnoprospešných služieb Liptovský Mikul...
cena : dohodou

odkaz na stránku

 

VŠETKY INZERÁTY

 

 

  : reklama  :  kontakt  :

(c) Copyright 2oo4, ZOVP